Pār Tavu topošo budžetu!

FinansesKāpēc ir tā, ka vārds budžets, šķiet, iedveš bailes tik daudzos cilvēkos? Liekas, ka budžeta ievērošana izņem visu prieku no dzīves, jo tas neļauj Jums tērēt savu naudu pēc saviem ieskatiem. Par laimi, personīgā budžeta izveidošana nav tik sarežģīta un, ja tas tiek darīts pareizi, tas var izbrīvēt papildus naudu, sniedzot Jums vairāk naudas personīgajiem tēriņiem.

Ja esat domājuši par budžeta izveidi, bet neesat to saņēmušies izdarīt, nav labāka laika par šo brīdi. Pirmā lieta, kas Jums ir jādara, ir jāsaprot, ka tas nav nemaz tik sarežģīti. Budžets vienkārši ir saraksts ar Jūsu izdevumiem un ienākumiem. Tas patiešām ir tik vienkārši. Jums nav nepieciešamas jaunākās grāmatas, izklājlapas, vai budžeta programma, lai izveidotu budžetu; viss, kas Jums ir nepieciešams, ir piezīmju blociņš un zīmulis.

Nosakiet konkrētus īstermiņa mērķus – pieņemsim, ka viens no Jūsu budžeta mērķiem ir panākt, lai visi Jūsu parādi būtu atmaksāti divos gados. Sadaliet parādu kopsummu smalkāk. Piemēram, ja tā ir 12,000 €, tie būs 6,000 € gadā un 50 € mēnesī. Tagad tas ir reālāks budžeta mērķis ir šaut vai ne? Es uzskatu, ka tad, kad es sadalu ilgtermiņa mērķus īstermiņa mērķos, es esmu izjūtu lielāku gandarījumu par paveikto.

Atalgojiet sevi – Tieši tā! Palutiniet sevi, kad Jūs sasniedzat dažus no Jūsu īstermiņa mērķiem. Tā kā jūsu finanšu budžets ir patiešām ceļojums, veltiet kādu laiku, lai izbaudītu ceļojumu. Budžeta ievērošanai nevajadzētu būt ierobežojošai vai nepatīkamai pieredzei. Jums vajadzētu ne tikai veltīt laiku, lai baudītu Jūsu finanšu panākumus, bet izmantot daļu no sava budžeta lietām, kas Jums patīk. Tikai pārliecinieties, ka Jūsu atlīdzība galu galā nepārtērē un neizjauc budžetu!

Samaksājiet sev vispirms – es esmu pārliecināts, ka viens no jūsu budžeta mērķiem ir iekrāt un ieguldīt daļu no jūsu ienākumiem. Viena no atslēgām, lai pārliecinātos, ka Jums tas izdosies, ir ieguldīt daļu no ienākumiem krājkontā. Tādā veidā, Jūs nevarēsiet to tik viegli iztērēt. Daudzi krājkonti piedāvā iespēju veikt automātisko atskaitījumu no Jūsu algas. Izmantojiet to.

Attieksme ir viss – Kad lielākā daļa cilvēku domā par budžetu, viņi iedomājas ierobežojumus un sāpes. Gandrīz kā diētu. Jūs zināt, kas notiek ar lielāko daļu diētu? Tās nedarbojas uz ilgu laiku! Pirmkārt, ja Jūsu budžets ir pārāk stingrs vai pārāk ierobežojošs, tas nestrādās. Tomēr Jums būs nepieciešams ierobežot savus izdevumus dažās jomās, un tas prasīs zināmu attieksmes maiņu. Laika gaitā, Jūs pamanīsiet, ka jūs nevēlaties sevi pievilt, laužot savu tēriņu mērķus spontānu pirkumu dēļ. Tagad, es tiešām gūstu lielāku baudu, zinot, ka es esmu sasniedzis savus budžeta mērķus, kad doma par spontānu pirkumu ienāk prātā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *