Muguras masāža

Muguras masāžu var veikt gan profilaktiski labai pašsajūtai un veselībai, gan arī tad, kad ir kādas muguras sāpes, no kurām nepieciešams atbrīvoties. Muguras sāpes ir plaši pazīstamas – lielākā daļa cilvēku ir ar tām saskārušies gan nopietnāku iemeslu dēļ, gan arī vienkārši vējš sapūtis vai bijusi pārāk liela slodze sportojot. Tiesa gan, lai veiktu masāžu, sāpes nedrīkst būt pārāk stipras vai akūtas.

Mediķi izceļ to, ka mugurkaulam ir ļoti liela nozīme, jo tajā atrodas visi nervi, kuri atbild par cilvēka kustībām, par sajūtām ķermenī. Arī netradicionālajā medicīnā mugurkaulam tiek piešķirta īpaša vērība, jo tas simbolizē personas likteni – dzīves ceļu.

Muguras masāža ir viena no metodēm, kā uzlabot muguras veselību. Muguras masāža izceļas ar to, ka, par cik mugurkaulā ir visi svarīgie nervi, kuri saņem un nodod signālus par procesiem visā ķermenī. Muguras masāžas laikā prāts top brīvs no liekām domām, aizmirstās dažādi pārdzīvojumi un stress. Muguras masāža novērš dažādas izcelsmes muguras sāpes, var novērst arī galvassāpes. Reizēm muguras sāpes novērst var uztaisot muguras masāžu, kura papildināta ar galvas masāžu, jo tā palīdz atbrīvot muskuļus muguras augšējā daļā. Turklāt mūsdienās jau gandrīz visi veselības jomas speciālisti apzinās, ka lielākās daļas cilvēka saslimšanu cēlonis rodams galvā, tātad atbrīvojot prātu, var atbrīvoties arī muguras muskulatūra. Īpaši izteikti to var novērot plecu muskuļos.

Muguras masāža veicina asinsriti un limfas drenāžu, izteikti relaksē visu ķermeni. Muguras masāža izteikti uzlabo vielmaiņu – uzlabotā asinsrite labāk var piegādāt visiem audiem ķermenī skābekli un barības vielas, savukārt uzlabotā limfas plūsma sekmīgāk izvada toksīnus un šlakvielas no organisma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *