Klases ekskursijas

Klases ekskursijas organizēšana reizēm ir sarežģīts uzdevums. Mūsdienu izklaides iespējas, straujais dzīves ritms un jauniešu interešu maiņa izaicina visus priekšstatus par to, kā izvēlēties programmu klases kopā pavadāmajam ārpusstundu laikam. 

Tāpēc jums var noderēt dažas idejas

Brauciens uz kādu no kaimiņvalstīm – Lietuva un Igaunija nebūt nav tik tālu, lai turp nedotos klases ekskursijā. Ir skolas, kam tas būs pavisam izdevīgs risinājums, jo tās ģeogrāfiski atrodas tuvu robežai. Bet – ja jāizbrauc no Rīgas, piemēram, tad var plānot braucienu, kas ilgst uz nedēļas nogali (vai piektdienu un sestdienu, vai divām darba dienām projektu nedēļas ietvaros, ja projektu izstrāde var tikt sasaistīta ar ekskursiju). Protams, jums iespējams vajadzēs domāt par to, kā klasei atļauties šādu ekskursiju.  Piemēram, parasti klase ekskursijā dodas apmēram divas vai trīs reizes gadā, bet tālāka brauciena dēļ tā varētu būt viena reize, par kuru skolēnu vecāki ir laikus informēti.

Brauciens uz pasākumu – organizējiet klases ekskursiju, ieplānojot kādas sporta spēles vai koncerta apmeklējumu. Vēl jauniešiem varētu būt saistoši apmeklēt kāda modernā teātra izrādi.

Brauciens dažādām interesēm – plānojiet ekskursiju tā, lai tajā būtu interesanti ne tikai tiem, kuriem patīk aplūkot iepriekš neredzētas vietas. Latvijā ir diezgan daudz aktīvās atpūtas iespēju, piemēram, dažādas meža trases, atpūtas laukumi viesu namos, kas atvērti jebkuram interesentam, peintbola laukumi un tam līdzīgi.

Brauciens vairākām klasēm kopā – lieliska iespēja ļaut skolēniem savstarpēji labāk iepazīties un lielākā mērā apzināties piederību ne tikai klasei, bet arī skolai. Ekskursijas laikā jūs varat organizēt dažādas sacensības – gan komandu spēles aktīvās atpūtas vietās, gan dziesmu sacensības brauciena laikā (tikai padomājot, kādu formu izvēlēties, lai tā būtu saistoša skolēniem).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *