Kas ir budžets

Viena lieta ir pateikt, ka Jūs gatavojaties izveidot budžetu savām personīgajām finansēm. Pavisam cita lieta ir izveidot budžetu un pie tā pieturēties. Ir viena galvenā lieta, kas Jums ir jāiemācās, lai tas darbotos. Tas nav kāds mistisks triks, vai noslēpums. Faktiski, tā ir viena no acīmredzamākajām lietām, ko gandrīz visi ignorē. Tā ir budžeta sistēmas sakne. Tā ir disciplīna jeb paškontrole.

Finanses

1. padoms.

Pierakstiet visus tēriņus katru dienu. Ja Jūs maksājat skaidrā naudā, ņemiet līdzi piezīmju blociņu un pierakstiet visus veiktos pirkumus vai saglabājiet čekus. Jūs būsiet pārsteigts, kur patiesībā aiziet Jūsu nauda, kad apskatīsiet visus izdevumus vienuviet.

2. padoms.

Izveidojiet sarakstu. Pirms doties iepirkties, izveidojiet sarakstu ar lietām, ko Jums nepieciešams iegadāties. Pērciet tikai to, kas ir Jūsu sarakstā. Ja Jūs iesiet iepirkties nesagatavoti, būs lielāka iespēja, ka Jūs iegādāsieties lietas, kas Jums nav nepieciešamas. Un Jūs varētu iztērēt daudz vairāk, nekā bijāt plānojuši. Ja Jums ir saraksts, un Jūs to ievērojat, Jūs ietaupīsiet naudu un neaizmirsīsiet nopirkt lietas, kas Jums ir nepieciešamas.

3. padoms.

Vienkārši pasakiet nē. Kontrolējiet savus spontānos pirkumus. Izveidojiet sarakstu un ievērojiet to. Nedodieties iepirkties, jo Jums ir garlaicīgi. Iepirkšanās nav sociālā aktivitāte. Ja Jums ir nepieciešams kaut ko darīt ar saviem draugiem, pastaigājieties pa parku. Spēlējiet galda spēles, bet neejiet iepirkties. Garlaicība un sociālo ieradumu kombinācija var likt Jums veikt spontānus pirkumus, ko Jūs vēlāk nožēlosiet.

4. padoms.

Ieviesiet gaidīšanas periodu. Nosakiet limitu. Piemēram 50 €. Visiem pirkumiem, kas pārsniedz šo summu, ir jābūt gaidīšanas periodam, kas ir vairākas dienas. Divas līdz trīs dienas ir optimāli. Tas palīdzēs Jums ierobežot spontānus pirkumus, kā arī dos Jums laiku, lai novērtētu, vai prece Jums tiešām ir nepieciešama vai nē.

Finanšu krīze un citi ekonomiskie jautājumi ir tikai dažas no problēmām, ar ko cilvēki cenšas regulāri tikt galā. Ja Jums ir nepieciešams vairāk naudas savas ģimenes finansēm, rūpīga izdevumu izvērtēšana un gudra tērēšana, lai optimizētu savus uzkrājumus, ir ļoti noderīga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *