Kā pareizi konsolidēt aizdevumus

Eiro naudaJēga dzīvošanai noteikti nav rodama naudas krāšanā, taupīšanā vai vairošanā. Domāju, ka visilgāk dzīvo tās dzīvi un darbu motivējošās idejas, kam pamatā ir daudz svarīgākas cilvēcīgās vērtības – līdzcietība, žēlsirdība, palīdzības sniegšana. Ļoti daudz runājot par naudu, tēriņiem, vajadzībām un peļņu, mēs riskējam zaudēt cilvēka dzīves pamatojumu. Un tomēr, ja parāds ir kļuvis jau gandrīz kā brālis, ir vērts pacensties izkļūt no šīs situācijas, lai pienāktu tuvāk pamatvērtībām, saskatītu tās un nonāktu tuvotos cilvēka esības dziļākajai jēgai.

Parunāsim par konsolidāciju – tā dažreiz tiek saukta kredītu apvienošana. Daudziem aizņēmējiem ir vairāki kredīti, līdz ar to vairākos paņēmienos jāatmaksā naudas summas, kas nav nedz pārskatāmi, nedz parocīgi. Ja ir vēlme, var parēķināt – varbūt izdevīgāk būtu noformēt visus kredītus pie viena aizdevēja ar vienotu procentu likmi.

Ir vairāki kredītu aspekti, kas būtu jāizskata šādas izvēles priekšā. Pirmkārt, jānoskaidro, vai kredītu kompānijas par ātrāku kredīta apmaksu nav paredzējušas soda sankcijas. Šobrīd pastāvošajā likumdošanā ir noteikts, ka ātro kredītu izsniedzēji nedrīkst pieprasīt klientam maksu par kredīta nomaksu pirms termiņa, turklāt jāmaksā, ir tieši par to laiku, kādu kredīts ir ticis lietots. Otrkārt, kreditoram, kuram grasies uzticēt visus savus kredītus, jāpajautā, kāda ir kredīta noformēšanas maksa. Treškārt, jāsalīdzina procentu likmes. Ņemot vērā, ka pie jaunā kredītu izsniedzēja, kuram Tu turpmāk gribi atmaksāt savus parādus un maksāt procentus par aizdevumu, var nākties palielināt kopējo kredīta termiņu, lai iegūtu mazākus ikmēneša maksājumus, toties tas atsaucas uz procentu likmi. Tātad ne vienmēr mazāki procenti ir labāk. Ceturtkārt, ja kredīti, saistīti ar hipotēkām, iespējams, jaunais kreditors vēlēsies veikt jaunu īpašuma novērtējumu. Ir jāzina, par kādu naudu tas notiks.

Ja līdz šim veikti vienīgi termiņu pagarinājumu maksājumi esošajiem kredītiem, bet naudas pieaugums tuvākajā laikā nav paredzams, tad arī kredītu konsolidācija nepalīdz. Šādā gadījumā jāvēršas Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā, kas palīdzēs sastādīt grafiku aizņēmumu atmaksai. Tomēr jāatceras, ka saistību nepildīšanas gadījumā otrā iespēja Tev netiks dota, un lieta var tikt nodota tiesu izpildītāju rokās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *