Hipotekārais

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas tiek nodrošināts ar kredīta ņēmēja nekustamā īpašuma ķīlu. Tas var būt nekustamais īpašums, kuru persona vēlas iegādāties vai būvēt, vai arī īpašums, kurš jau pieder. Visbiežāk hipotekāro kredītu izmanto mājokļa iegādei, labiekārtošanai, remontam un būvniecībai, kā arī citu lielāku pirkumu apmaksai.

Gudras bankas saviem klientiem piedāvā vairākus hipotekāro kredītu veidus, tie pamatā atšķiras ar to, kādam mērķim kredīts tiek ņemts – mājokļa iegādei, mājokļa celtniecībai, mājokļa remontam, kā arī tiek piedāvāts iespēju kredīts.

Visiem kredītu veidiem aizdevuma nodrošinājums ir nekustamais īpašums. Mājokļa iegādes, remonta un celtniecības kredītiem ir kopīgi galvenie nosacījumi, kuriem jāpievērš uzmanība. Visiem kredīta apjoms tiek piedāvāts līdz pat 90% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības. Atmaksas termiņš visiem šiem kredītiem var būt līdz pat 30 gadiem. Atšķirīgs ir iespēju kredīts, kurš tāpat ir attiecināms uz hipotekārajiem kredītiem, jo nodrošinājums tam arī ir nekustamais īpašums, bet mērķis šim kredītam var būt nesaistīts ar mājokļa iegādi, celtniecību vai remontu. Tā var būt mācību maksa vai kādi citi finansiāli ieguldījumi. Finansētais šāda kredīta apjoms ir līdz 70% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības un termiņš tiek piedāvāts līdz 20 gadiem.

Pamatojoties uz savu pieredzi, bankas atzīmē, ka kredīta maksājumi būtiski neietekmē ierasto kredīta ņēmēja  ikdienas dzīves ritmu, bet ir svarīgi saprast cik lielu daļu no personas ienākumiem aizņem izdevumi.  Savā mājaslapā banka piedāvā budžeta kalkulatoru, kurš var būt noderīgs, pieņemot lēmumu par pieteikšanos kādam   no hipotekārajiem kredītiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *