Ceļojumi uz Lietuvu

Lietuva ir lielākā no trīs Baltijas valstīm un tā robežojas ar Latviju, Krieviju (Kaļiņingradas apgabalu), Baltkrieviju un Poliju. Lai gan atsevišķos Lietuvas apgabalos jūtama liela kaimiņvalstu kultūras ietekme, lietuviešu patiesā būtība, tradīcijas un kultūras iezīmes burtiski strāvo no katra šīs valsts kvadrātmetra.

Ko apskatīt dodoties ceļojumā uz Lietuvu?

Ceļojot uz Lietuvu noteikti ir vērts apskatīt skaisto pilsētvidi ar lietuviešiem raksturīgo krāsu izjūtu un viesmīlīgajām kafejnīcām, kas piedāvā nobaudīt šīs tautas kulta ēdienu – cepelīnus. Tiem, kas vēlas relaksēties no ikdienas stresa vai vienkārši uzkrāt spēkus, jādodas izpētīt Lietuvas dabas bagātības, kas ceļotājus priecē ar naturālām, bet tai pašā laikā ļoti sakoptām dabas ainavām un interesantiem tūrisma objektiem.

Viens no tūristu iecienītākajiem un atmiņā paliekošajiem Lietuvas dabas objektiem neapšaubāmi ir Kuršu kāpa. Dodoties uz kuršu kāpu, pa ceļam var apskatīt un ceļojuma maršrutā iekļaut dzintara muzeju, delfināriju un jūras muzeju, dinozauru parku, kā arī Japānas dārzu.

Ceļojot pa Lietuvas Ziemeļiem jeb Latvijas pierobežu, būtu vērts iegriezties saules pilsētā Šauļos, un, no tās netālu esošajā, krustu kalnā, kurā vienkopus izvietoti vairāk, kā 12 000 dažāda izmēra krustu un to skaists ar katru dienu turpina pieaugt.

Ceļojot pa Lietuvas Dienvidiem, savā maršrutā būtu vērts iekļaut 2 Lietuvas lielākās pilsētas Kauņu un Viļņu. Abās pilsētās pieejams plašs klāsts visdažādāko tūrisma objektu, kuru apskatei noteikti būtu vērts ieplānot vairāk, kā vienu dienu.

Kulinārais baudījums Lietuvā jeb ko nogaršot?

Lietuvas kafejnīcās un restorānos iespējams pasūtīt ēdienus no visdažādāko tautu virtuvēm, taču paši lietuvieši ļoti lepojas ar savu tradicionālo virtuvi un labprāt dalās nacionālās garšas baudījumā arī ar citiem. Jau kopš viduslaikiem, kad Lietuva bija plaukstoša un visā Eiropā labi zināma karaliste, saglabājušies tādi tradicionālie ēdieni, kā Cepelīni (tos varētu raksturot, kā kartupeļu klimpas ar gaļas, sēņu vai kādu citu pildījumu. Tos parasti pasniedz pārlietus ar mērci) un Šakotis (lietuviešu saldais ēdiens – salds un adatains tornītis, kas atrodams saldumu veikalos un teju katrā lielveikalā).Lietuviešu virtuvei raksturīgas arī klimpas ar visdažādākajiem pildījumiem.

Lai arī Lietuva atrodas te pat kaimiņos un tās daba, kultūra un vēsture ir līdzīga mūsējai un šķietami pazīstama, tomēr katru reizi dodoties apceļot šo zemi, pastāv liela iespēja, ka ieraudzīsiet ko jaunu, pārsteidzošu un vēl neredzētu. Lietuvā valda patiesa viesmīlība, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu ceļotāju un šīs valsts viesi.

Ceļojumus uz Lietuvu piedāvā vairākas Latvijas tūrisma aģentūras, kas ceļotājus nodrošina ar izklaidējošām ekskursiju programmām un aizraujošu grupas vadītāja stāstījumu par apskates objektiem, valsts vēsturi, sadzīvi un daudz ko citu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *